ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9007544
*
nr 900 7544
Spegel
Överdel till byrå, längd: 85 cm, djup: 33 cm, höjd: 112 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2014
kl 20:14:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 23:33:51
1
200 kr
13/6 21:12:30
2
350 kr
16/6 18:22:05
3
350 kr
16/6 18:22:29
3
400 kr
16/6 19:42:48
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar överdel till byrå
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 900 7544
Spegel
Överdel till byrå, längd: 85 cm, djup: 33 cm, höjd: 112 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 23:33:51 | 1 | 200 kr |
13/6 21:12:30 | 2 | 350 kr |
16/6 18:22:05 | 3 | 350 kr |
16/6 18:22:29 | 3 | 400 kr |
16/6 19:42:48 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar överdel till byrå
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27